Po stopách Tatranských dinosaurov 2024

Vitajte v našom detskom tábore plnom dobrodružstva a dinosaurích objavov! Ak máte radi dinosaury, ste na správnom mieste. Počas nášho tábora sa budeme venovať nielen samotným dinosaurom, ale aj tomu, ako žili a čo robili.Budeme učiť o tom, ako dinosaury žili a čo jedli. Budeme skúmať rôzne druhy rastlín a zvierat, aby deti mohli vidieť, čo bolo v tej dobe bežné. Budeme venovať dinosaurom z blízka. Budeme skúmať rôzne kostrové pozostatky a zistíme, ako sa líšili rôzne druhy dinosaurích kostí. Budeme sa učiť o rôznych zvukoch a gestách, ktoré používali k tomu, aby si medzi sebou rozumeli. Pozrieme sa na to, ako sa v súčasnosti skúmajú dinosaury a aké sú najnovšie objavy. Počas celého týždňa sa budeme tiež venovať rôznym hrám a aktivitám, ktoré sa točia okolo dinosaurov. Budeme tvoriť dinosaurie umelecké diela, hrať sa na archeológov a robiť ďalšie zábavné veci.Špeciálne pre milovníkov dinosaurov je tu DINOLANDIA 2024.
Poznávacia výprava do najkrajšej časti Tatier
"Po stopách Tatranských dinosaurov"  

Ak túžiš po dobrodružstve, fascinuje Ťa svet dinosaurov a chcel by si cestu v čase do ich sveta? U nás budeš na správnom mieste. Uprostred prenádhernej prírody a zdravého vysokohorského vzduchu spoznáš všetky tajomstvá dinosaurov.
Zahráme sa na skutočných archeológov. Vtelíme sa do úlohy jaskyniarov, budeme pátrať vo veľkom nálezisku.
Budeme poľovať na Diplodoka a pátrať po skutočnej stope dinosaura v Tatrách.
Navštívime najväčší Dinopark pohyblivých dinosaurov, kde stretneš plačúceho Diplodoka, chodiaceho Triceratopsa, alebo pohyblivého T-rexa.


Klimaticko-zážitkový tábor bohatý na pobyt v prírode, šport a dobrodružstvá spojené
s pátraním po Tatranských dinosauroch. Tábor je zameraný na pobyt v prírode
a vhodný pre deti, ktorým chýba spojenie s prírodou.


Popis programu

1. deň

Ahoj deti! Vitajte na našom super letnom tábore plnom dobrodružstva a zábavy! Prvý deň bude úplne super, plný zaujímavých vecí a spoznávania nových kamarátov. Po príchode Vás privítajú naši super vedúci a spoznáte sa so svojimi spolubývajúcimi. Predstavíme si program a ukážeme prvé zábavné a zaujímavé fakty o dinosauroch, ktoré Vás určite prekvapia!

A aby ste sa na našom tábore cítili super bezpečne, predstavíme Vám aj základné pravidlá a pokyny, ktoré by sme chceli, aby ste dodržiavali počas celého pobytu.

A potom? No jasné! Užijeme si spoločné hry a zábavu!

Celý prvý deň bude úplne skvelý! Spoznáte nových kamarátov, dozviete sa veľa o dinosauroch a zabavíme sa spolu hravou formou. Takže, pripravte sa, naša cesta za dinosaurom sa začína!

"Prečo dinosaury nezaložili vlastný futbalový tím? - Pretože boli všetci vyhynutí!"

Vedeli ste, že existoval dinosaurus s menom "Dracorex hogwartsia", ktorý mal rôzne kostné výrastky na hlave a vyzeral veľmi podobne ako drak z filmu Harry Potter. Jeho druhové meno "hogwartsia" bolo odvodené od fiktívnej školy kúziel a čarodejníctva v knižnej sérii Harry Potter.

To je len pár vtipov a faktov, ktoré Vám spríjemnia predstavu o Vašom budúcom letnom tábore.

2. deň

Dnes máme pre vás skutočne zábavný a vzrušujúci program. Navštívime koruny stromov, aby sme sa mohli dostať do dávnej minulosti a sledovať dinosaurov z vtáčej perspektívy! V korunách stromov sa budeme snažiť hľadať stopy dávno vyhynutých tvorov, ale musíme dať pozor na útočných pterodaktylov. Predstavte si, aké fascinujúci by bolo  vidieť prehistorické tvory, ktoré v tomto prostredí žili. Po divokej prehliadke a stopovaní dinosaurov si trochu oddýchneme jazdou na bobovej dráhe  a neskôr s vrátime k pátraniu na hrebeni vrchu Spišskej Magury. 

Po dobrom obede a oddychu sa vrhneme na niektorú z našich super hier s dinosaurami. Vyzbrojíme sa jednoduchými loveckými zbraňami a vytvoríme vlastný Jurassic Park. Naučíme sa poznávať stopy rôznych druhov dinosaurov. Večer budete môcť za Vaše lovecké úspechy vyzbierať DINO eurá, ktoré môžete vymeniť za niečo, čo vám urobí radosť. 


3. deň

Dnes bude opäť deň plný dobrodružstiev a zábavy! My mladí nadšení paleontológovia sa vydáme do Belianskej jaskyne, kde budeme hľadať ďalšie stopy a dôkazy o tom, že dinosaury tam niekedy žili. Ako prvý krok, všetci účastníci dostanú svoj vlastný "paleontologický zápisník", ktorý budeme zapisovať svoje pozorovania z výskumu a lupu, aby nám nič neuniklo. Vyzbrojení zápisníkom a lupou sa vydáme do hlbín Belianskej jaskyne.

Po príchode sa vyberieme na neznámu archeologickú lokalitu, o ktorej nikto nevie. Budeme musieť vybudovať tábor archeológov a pripraviť sa na trpezlivú prácu archeológa. Po celý čas sa musíme mať na pozore pre dinosaurami. Po skončení "archeologického " výskumu sa vrátime do základného tábora kde deň ukončíme paleontologickou slávnosťou. Bude to skvelý deň plný zábavy, vzdelávania a dobrodružstva pre každého!

4. deň

Vitajte, paleontológovia! Dnešný deň bude  zameraný na hľadanie stôp dinosaurov v malebnom prostredí Javorovej doliny v Belianskych Tatrách. Všetci dostaneme "paleontologické klobúky" a vyrazíme do prírody, aby sme  našli ďalšie stopy a dôkazy o dinosauroch. Cestou sa zastavíme pri niektorých zaujímavých miestach, kde budeme mať príležitosť vytvoriť dinosaurie hniezda a iné výtvory z prírodných materiálov, aby sme mohli zažiť, aké to bolo žiť s dinosaurami. Po únavnej pátračke si zaslúžime oddych v bazéne hotela Montfort. Ale pozor, dinosaury číhajú aj vo vode. Áno, existovali dinosaury, ktoré sa prispôsobili vodnému prostrediu a boli zvyknutí plávať a loviť potravu v riekach, jazerách alebo dokonca v moriach. Títo dinosaury sa nazývajú "plazivci" a mali mnoho  prispôsobení, ktoré im pomáhali žiť vo vode, napríklad hydrodynamické telá, plutvy, chápadlá na lovenie rýb a mnoho ďalších vlastností. 

Po príchode a výbornej večeri si pozrieme DINO film na želanie a pripravíme sa na nasledujúci super deň plný dinosaurov.

5. deň

Veríme, že tento deň bude najkrajším dňom celého letného tábora - deň, na ktorý sa tešíme už od začiatku. Všetci sa zobudíme skoro ráno, pretože dnes toho bude veľa na programe.Oblečieme si svoje najzábavnejšie tričká s dinosaurami a sme pripravení na dobrodružstvo. Po príchode do Dinoparku sa vyberieme na prehliadku parku, kde je viac ako 100 rôznych druhov dinosaurov. Bude tam T-rex, Triceratops, Stegosaurus a mnoho ďalších. Budeme sa cítiť, ako keby sme sa ocitli v praveku a prežívali skutočnú dobu dinosaurov. Putovanie po divokom parku zakončíme návštevou 5 D kina, samozrejme s témou dinosaurov. To však rozhodne nie je všetko. Nasleduje park obrieho hmyzu, dom hore nohami, zábavný park a park mytológie s plavbou na loďke.Tí väčší si budú môcť užiť aj lanový park.

Po návrate do základného tábora budeme určite unavení, ale šťastní a plní spomienok na skvelý deň. Toto bude skutočne skvelá cesta do praveku, ktorú si budete pamätať navždy .

6. deň

Po náročnom dni strávenom v praveku si dáme trochu pohov a dopoludnie strávime v pyžame. Popoludní sa vyberieme za pravou prehistorickou stopou dinosaura do Múzea Tatranského národného parku v Tatranskej Lomnici. Vlezieme do medvedieho brloha a v kine sa dozvieme mnoho zaujímavostí zo života svišťov.

7. deň

Už sa iste tešíte aj domov. Po super raňajkách sa pomaly rozlúčime, ale veríme, že sa opäť uvidíme.

Chceme vám pripomenúť, že ste iste skvelými pátračmi a dobrodruhmi, ktorí sa nezľaknú žiadnej výzvy. Veríme, že ak sa stanete súčasťou expedície, odnesiete si mnoho skvelých spomienok a že vás  inšpirujeme k objavovaniu nových vecí aj v budúcnosti.Cena 345 eur zahŕňa: 7 dní/6 nocí, 5 x denne strava, pitný režim, plnenie programu podľa popisu na stránke cktilia.sk, animátorov, služby zdravotníka, ceny do súťaží, poistenie pri jednodňovej návštevy Dinolandie Zator v Poľsku.

Deti musia mať pas na cestu do Dinolandia Zator v Poľsku

Ubytovanie v úžasnom Winter-Summer rezorte.

www.wsr.sk

Čaká Ťa náš úžasný maskot Sid z doby ľadovej !

Dobrý deň,
chceme poďakovať za úžasný Dinotábor. Deti boli šťastné, program super, animátorky príjemné. Deti si pochvaľovali aj stravu, výlety a pýtajú sa zasa. Odporúčame všetkými desiatimi! :) Jančová

Chceš miesto v našej expedícii?

Vyplňte prihlášku a my Vám pošleme všetky potrebné informácie.