Vitajte v našej malej regionálnej cestovnej kancelárii zameranej na nezabudnuteľné zážitky pre deti a učiteľov v srdci krásnych Belianskych Tatier. 

Sme tu pre vás, aby sme priniesli jedinečné dobrodružstvá a prostredníctvom našich s láskou vytvorených programov a akcií, ktoré spájajú vzdelávanie s radosťou z objavovania prírodného bohatstva tejto malebnej oblasti.

Naša misia je jednoduchá: Inšpirovať a vzdelávať deti prostredníctvom zážitkov v prírode. Každý náš program je starostlivo vytvorený tak, aby podnecoval zvedavosť, podporoval pohyb v prírode a tímovú spoluprácu a posilňoval poznanie o tejto úžasnej krajine. Zároveň umožňujeme učiteľom prepojiť výučbu so skutočným svetom a ponúknuť svojim žiakom jedinečnú príležitosť objavovať učivo mimo školskej lavice.

Naša ponuka zahŕňa pestrú škálu aktivít od tematických exkurzií až po dobrodružné tábory, kde sa deti môžu zoznámiť s očarujúcimi prírodnými krásami Belianskych Tatier. Sme pyšní na našich  skúsených a predovšetkým odborných sprievodcov a lektorov, ktorí sú tu doma a preto Vám ponúknu tie najautentickejšie vedomosti a ukážu zákutia, ktoré nikto nepozná.

Pripojte sa k nám a dajte svojim deťom a študentom neopakovateľnú príležitosť objaviť krásy prírody, rozvíjať zručnosti a vytvoriť si spomienky na celý život. 

 Tešíme sa na vás!


Sme kreatívni, pre ekologickí, ale hlavne odborní. Vaše deti získajú skutočnú hodnotu. Cenný a bohatý zážitkový program. Nebude to len učenie, ale aj zábava a množstvo pohybu na čerstvom vzduchu. 

Špecializujeme sa  na objavovanie Belianskych Tatier, vysokohorských biotopov a jeho obyvateľov, porozumeniu životu ihličnatých lesov a objavovanie histórie Belianskych Tatier. Chceme Vám porozprávať o našej krajine, odhaliť jej príbeh od nekonečných lesov až po dnešné osídlenie. Spoznať, ako žili ľudia v minulosti a teraz. Kam sa podeli víly a bogynky ?

***

Zasnežené pláne s unikátnym pohľadom na Belianske Tatry, zjazdovky rôznej náročnosti a príjemné ubytovanie zaručia jedinečný zážitok pre každého účastníka lyžiarskeho zájazdu.


Detské pobyty v tomto krásnom prostredí organizujeme už 15 rokov a keďže všetci naši lektori sú tunajší , len s nami môžete spoznať zákutia, ktoré by Vám ostali neodkryté. Dokonale poznáme krajinu Belianskych Tatier, históriu tejto oblasti a prírodu, ktorá nás obklopuje.


Povedali o nás :

Dobrý deň chceme sa Vám veľmi pekne poďakovať za skvelú školu v prírode. Deti prišli domov plné
zážitkov a spokojné. Všetko prebehlo tak, ako aj bolo napísané, perfektne zorganizované. Prajeme Vám pekné leto a veľa spokojných detí! S pozdravom kolektív SZŠ - Rim. Sobota, 23.6.2024

ŠvP sme sa zúčastnili od 30.05. - 03.06.2022. Prosím Vás odovzdajte poďakovanie alebo prepošlite tento e-mail Vašim animátorom, vďaka, ktorým naši žiaci zažili skvelý týždeň v nádherných Belianskych Tatrách. Aktivity pod ich vedením a prednášky boli zaujímavé a poučné. Ich prístup ku deťom je príkladný a mali by sa od Vás poučiť aj iné CK alebo ľudia, ktorí ŠvP organizujú. Deťom a aj nám sa naozaj (nevymýšľam si) u Vás páčilo. V denníčkoch mali len pozitívne písané o dňoch u Vás. Dnes aj starší žiaci, súrodenci malých nám hovorili, že aj ono by išli do Tatier, lebo malí žiaci si chválili ako u Vás v Ždiari bolo výborne.

Prajem Vám veľa spokojných klientov, pozdravujem milý tím animátorov v mene ZŠ, Mierové námestie, Handlová a ešte raz vďaka Vám všetkým za príjemne a zaujímavo prežitý týždeň.

Dobrý deň,
Chcem sa Vám ešte raz veľmi pekne poďakovať za úžasnú školu v prírode -naozaj prírodoveda a vlastiveda naživo.Spoznali sme nádhernú časť Slovenska , zistili sme ako sa správať aj v mokrej prírode .
Deťom nechýbali mobily, zabudli na slovko nuda. Stravu si pochvaľovali.
Ponuka výletov úplne super ,Tatranská Lomnica tiež super výber - múzeum má svoje čaro.
Už sme to odporučili v škole ostatným kolegyniam a kolegom.
Ďakujeme !
Boleková
ZŠ Mládežnícka Púchov

Dobrý deň,

ešte raz sa Vám a celému Vášmu tímu chcem poďakovať za skvelý týždeň a vysloviť uznanie za Vašu prácu. Program bol skvelý, nabitý zážitkami a novými vedomosťami, ubytovanie aj strava nám vyhovovali. Všade vám budeme robiť reklamu, vďaka za naozajstnú školu v prírode!

S pozdravom

Zuzana Lazorová , ZŠ Hôrka

"Deti hodnotili ŠVP rodičom veľmi veľmi nadšene :) Výnikajúci team ľudí,ktorých deti neotravujú,ale dobíjajú ich energiou...veľká vďaka za všetko" :) Hanesová


"Nejlepší škola v přírodě v mém pedagogickém působení.Nadšené děti i učitelé, neskutečně krásná příroda a skvělý program. Rádi se budeme do této školy vracet. Jaroslava Oplatková " , ZŠ Studánka, Pardubice

"Vážená pani Horská a páni kuchári,
chceme sa s manželom veľmi pekne poďakovať za profesionálne zvládnutie prípravy bezlepkovej stravy pre nášho syna. Jakub prišiel domov spokojný, bez akýchkoľvek problémov. Určite Vás budeme odporúčať aj iným rodinám, a sme radi, že existuje zariadenie, v ktorom nie je žiadny problém bezlepkovú stravu pripraviť a hlavne, že penzión spravujú ľudia, ktorí o tejto problematike naozaj vedia všetko. Ešte raz veľká vďaka. S pozdravom rodina Geňová z Banskej Bystrice "
 

Naši lektori 

Ing. Katarína Horská, krajinný ekológ, biológ, certifikovaný sprievodca cestovného ruchu

Som absolventkou fakulty Ekológie a environmentalistiky so zameraním na krajinnú ekológiu - krajinné plánovanie a tvorbu krajiny . Túto odbornosť som si rozšírila o štúdium biológie a environmentálnej výchovy na PF UPJŠ v Košiciach a štúdium histórie na PF UMB . Pôsobila som ako koordinátor ekologickej environmentálnej výchovy a koordinátor projektu Zelená škola . Som akreditovaný sprievodca cestovného ruchu. Vydáme sa spolu na putovanie po krajine, poznávanie obyčajných , ale aj zvláštnych  vecí okolo nás . Načerpáme energiu z krásnych panorám Belianskych Tatier .

Ing. Milan Tomaškovič , medzinárodný horský sprievodca a záchranár 

V roku 1989 som ukončil Vysokú škola lesnícku a drevársku so zameraním na odbor ochrana prírody a krajiny. Pôsobím ako profesionálny horský záchranár vo Vysokých Tatrách, lavínový špecialista . Som taktiež horský sprievodca UIMLA , člen a zároveň predseda slovenskej asociácie horských sprievodcov. Mojimi záľubami sú príroda, hory, horolezectvo, skialpinizmus. V rámci prednáškovej činnosti sa venujem činnosti horskej záchrannej služby a náuke o správaní sa v horách . V rámci praktickej činnosti sa venujem sprevádzaniu skupín a jednotlivcov v horskom a vysokohorskom prostredí ,ukážkam a výcviku základom lezenia , lavínovým kurzom , ukážkam záchrannej činnosti , zdravovede a prvej pomoci v horách .

Mgr. Jakub Tomaškovič, vysokohorský biológ, medzinárodný horský sprievodca

Peter Zimmermann, lesný pedagóg, lesník, ochranca prírody

Lesná pedagogika je environmentálne vzdelávanie zamerané na spoznávanie prírody, života v lese a objavovanie prírodných tajomstiev prostredníctvom hier a zážitkov.
Je založená na zmyslovom vnímaní prírody formou zážitkového učenia - hier rozvíjajúcich všetky zložky osobnosti človeka. Aktivity lesnej pedagogiky prebiehajú najčastejšie priamo v prírode - v lese. Svojimi aktivitami dopĺňa vedomosti a životnom prostredí, jeho ochrane a trvalo udržateľnom rozvoji.
LSP je najjednoduchšia cesta lesníkov a ochrancov prírody ako priblížiť širokej verejnosti prostredie lesa so všetkými jeho funkciami.

Mgr. Karin Puškášová,  animátorka, špeciálna pg. 

Mgr. Marcel Kubinský, horský sprievodca, záchranár, špeciálny pedagóg

Mgr. Zuzana Kriššáková, somatopéd, pedagóg, Mgr. Andrea Sklenková, pedagóg, Ing. Michal Jurčo, lesný pedagóg, lesník,  Ján Halčin, lesný pedagóg,  Ing. Jerguš Horský, sprievodca cestovného ruchu, Jozef Pitoňák, amatérsky etnograf, folklorista