Špecializujeme sa predovšetkým na objavovanie Belianskych Tatier, vysokohorských biotopov a jeho obyvateľov, porozumeniu životu ihličnatých lesov a objavovanie histórie Belianskych Tatier.

Chceme Vám porozprávať o našej krajine, odhaliť jej príbeh od nekonečných lesov až po dnešné osídlenie.

Spoznať, ako žili ľudia v minulosti a teraz. Kam sa podeli víly a bogynky ?

Zasnežené pláne s unikátnym pohľadom na Belianske Tatry, zjazdovky rôznej náročnosti a príjemné ubytovanie zaručia jedinečný zážitok pre každého účastníka lyžiarskeho zájazdu.

Detské pobyty v tomto krásnom prostredí organizujeme už 13 rokov a keďže všetci naši lektori sú tunajší , len s nami môžete spoznať zákutia, ktoré by Vám ostali neodkryté. Dokonale poznáme krajinu Belianskych Tatier, históriu tejto oblasti a prírodu, ktorá nás obklopuje.

Sme kreatívni, pre ekologickí, ale hlavne odborní. Vaše deti získajú skutočnú hodnotu. Cenný a bohatý zážitkový program. Nebude to len učenie, ale aj zábava a množstvo pohybu na čerstvom vzduchu.

Rozumieme deťom a záleží nám na kvalitných vedomostiach.


Našim cieľom je ponúknuť Vám viac! 

Ponúkame pobyty v najkrajšej časti Tatier. Už nikdy nezažijete počas jedného týždňa tak veľa. Nádherné panorámy, intenzívne spojenie s prírodou, kvalifikovaní lektori, netradičné aktivity a kopec zábavy.

Našou víziou je inšpirovať deti a mládež k hľadaniu a budovaniu vzťahu k prírode. Preferujeme učenie zábavou a aktívnou účasťou detí. Každý program je individuálny, flexibilný, prispôsobený veku a záujmom detí , ale aj ich učiteľom, alebo rodičom .

Povedali o nás :

ŠvP sme sa zúčastnili od 30.05. - 03.06.2022. Prosím Vás odovzdajte poďakovanie alebo prepošlite tento e-mail Vašim animátorom, vďaka, ktorým naši žiaci zažili skvelý týždeň v nádherných Belianskych Tatrách. Aktivity pod ich vedením a prednášky boli zaujímavé a poučné. Ich prístup ku deťom je príkladný a mali by sa od Vás poučiť aj iné CK alebo ľudia, ktorí ŠvP organizujú. Deťom a aj nám sa naozaj (nevymýšľam si) u Vás páčilo. V denníčkoch mali len pozitívne písané o dňoch u Vás. Dnes aj starší žiaci, súrodenci malých nám hovorili, že aj ono by išli do Tatier, lebo malí žiaci si chválili ako u Vás v Ždiari bolo výborne.

Prajem Vám veľa spokojných klientov, pozdravujem milý tím animátorov v mene ZŠ, Mierové námestie, Handlová a ešte raz vďaka Vám všetkým za príjemne a zaujímavo prežitý týždeň.

Dobrý deň,
Chcem sa Vám ešte raz veľmi pekne poďakovať za úžasnú školu v prírode -naozaj prírodoveda a vlastiveda naživo.Spoznali sme nádhernú časť Slovenska , zistili sme ako sa správať aj v mokrej prírode .
Deťom nechýbali mobily, zabudli na slovko nuda. Stravu si pochvaľovali.
Ponuka výletov úplne super ,Tatranská Lomnica tiež super výber - múzeum má svoje čaro.
Už sme to odporučili v škole ostatným kolegyniam a kolegom.
Ďakujeme !
Boleková
ZŠ Mládežnícka Púchov

Dobrý deň,

ešte raz sa Vám a celému Vášmu tímu chcem poďakovať za skvelý týždeň a vysloviť uznanie za Vašu prácu. Program bol skvelý, nabitý zážitkami a novými vedomosťami, ubytovanie aj strava nám vyhovovali. Všade vám budeme robiť reklamu, vďaka za naozajstnú školu v prírode!

S pozdravom

Zuzana Lazorová , ZŠ Hôrka

"Deti hodnotili ŠVP rodičom veľmi veľmi nadšene :) Výnikajúci team ľudí,ktorých deti neotravujú,ale dobíjajú ich energiou...veľká vďaka za všetko" :) Hanesová


"Nejlepší škola v přírodě v mém pedagogickém působení.Nadšené děti i učitelé, neskutečně krásná příroda a skvělý program. Rádi se budeme do této školy vracet. Jaroslava Oplatková " , ZŠ Studánka, Pardubice

"Vážená pani Horská a páni kuchári,
chceme sa s manželom veľmi pekne poďakovať za profesionálne zvládnutie prípravy bezlepkovej stravy pre nášho syna. Jakub prišiel domov spokojný, bez akýchkoľvek problémov. Určite Vás budeme odporúčať aj iným rodinám, a sme radi, že existuje zariadenie, v ktorom nie je žiadny problém bezlepkovú stravu pripraviť a hlavne, že penzión spravujú ľudia, ktorí o tejto problematike naozaj vedia všetko. Ešte raz veľká vďaka. S pozdravom rodina Geňová z Banskej Bystrice "
 

Naši lektori 

Ing. Katarína Horská, krajinný ekológ, biológ, certifikovaný sprievodca cestovného ruchu

Som absolventkou fakulty Ekológie a environmentalistiky so zameraním na krajinnú ekológiu - krajinné plánovanie a tvorbu krajiny . Túto odbornosť som si rozšírila o štúdium biológie a environmentálnej výchovy na PF UPJŠ v Košiciach a štúdium histórie na PF UMB . Pôsobila som ako koordinátor ekologickej environmentálnej výchovy a koordinátor projektu Zelená škola . Som akreditovaný sprievodca cestovného ruchu. Vydáme sa spolu na putovanie po krajine, poznávanie obyčajných , ale aj zvláštnych  vecí okolo nás . Načerpáme energiu z krásnych panorám Belianskych Tatier .

Ing. Milan Tomaškovič , horský sprievodca a záchranár 

V roku 1989 som ukončil Vysokú škola lesnícku a drevársku so zameraním na odbor ochrana prírody a krajiny. Pôsobím ako profesionálny horský záchranár vo Vysokých Tatrách, lavínový špecialista . Som taktiež horský sprievodca UIMLA , člen a zároveň predseda slovenskej asociácie horských sprievodcov. Mojimi záľubami sú príroda, hory, horolezectvo, skialpinizmus. V rámci prednáškovej činnosti sa venujem činnosti horskej záchrannej služby a náuke o správaní sa v horách . V rámci praktickej činnosti sa venujem sprevádzaniu skupín a jednotlivcov v horskom a vysokohorskom prostredí ,ukážkam a výcviku základom lezenia , lavínovým kurzom , ukážkam záchrannej činnosti , zdravovede a prvej pomoci v horách .

Mgr. Jakub Tomaškovič, vysokohorský biológ, horský sprievodca

Peter Zimmermann, lesný pedagóg, lesník, ochranca prírody

Lesná pedagogika je environmentálne vzdelávanie zamerané na spoznávanie prírody, života v lese a objavovanie prírodných tajomstiev prostredníctvom hier a zážitkov.
Je založená na zmyslovom vnímaní prírody formou zážitkového učenia - hier rozvíjajúcich všetky zložky osobnosti človeka. Aktivity lesnej pedagogiky prebiehajú najčastejšie priamo v prírode - v lese. Svojimi aktivitami dopĺňa vedomosti a životnom prostredí, jeho ochrane a trvalo udržateľnom rozvoji.
LSP je najjednoduchšia cesta lesníkov a ochrancov prírody ako priblížiť širokej verejnosti prostredie lesa so všetkými jeho funkciami.

Mgr. Karin Puškášová, špeciálny pedagóg

O prácu s deťmi a mládežou sa zaujímam už od môjho stredoškolského obdobia. Táto práca je pre mňa stále zaujímavou a prínosnou v mnohých smeroch. Práca animátorky má pre mňa nielen osobný prínos, ale aj profesijný v oblasti môjho štúdia, kde využívam poznatky z praxe práce animátorky. Baví ma pracovať s deťmi a mládežou, ale tiež aj poznávať ich rôznorodosť či nadšenie pre maličkosti. K tejto práci som sa dostala prirodzene a tak sa ju aj snažím vykonávať. Prostredníctvom animácií sa snažím viesť deti k lepšiemu sebapoznaniu, samostatnosti a tvorivosti. Svoju kreativitu veľmi rada rozvíjam pri práci s deťmi.

Mgr. Marcel Kubinský, horský sprievodca, špeciálny pedagóg