Tatry-Spiš-Pieniny 2- 5 dňové pobyty 


Vitajte v krásnom regióne Tatry-Spiš-Pieniny, kde sa stretávajú majestátna príroda, bohaté kultúrne dedičstvo a nezabudnuteľné zážitky. Tento zážitkový pobyt je určený pre všetkých učiteľov, ktorí sa chcú na chvíľu odpojiť od každodenného stereotypu a ponoriť sa do sveta dobrodružstva a objavovania.

Počas nášho pobytu sa vydáme na púť do srdca Belianskych Tatier, budeme objavovať čarokrásny Spiš a užijeme si adrenalínový zážitok na divokých vodách Pienin. Okrem toho sa dozvieme o histórii a kultúre regiónu, ochutnáme miestne delikatesy a strávime spoločné chvíle plné zábavy a oddychu.

Dovoľte nám, aby sme Vás previedli tým najkrajším, čo Tatry-Spiš-Pieniny ponúkajú a priniesli Vám nezabudnuteľné zážitky a spomienky.

Privíta nás luxusný penzión Winter-Summer resort, kde sa o Vás s láskou postarajú.

Popis programu

1. deň

Ubytovacie zariadenie Vás očakáva v popoludnajších hodinách. Naše putovanie s učiteľmi začne spoločnou večerou, kde sa všetci stretneme s regionálnym sprievodcom , ktorý nám poskytne bližšie informácie o plánovanom programe na nasledujúce dni. Počas večere si vychutnáme miestne špeciality a po večeri bude nasledovať večer o goraloch a goralskej kultúre. Dozvieme sa viac o histórii, tradíciách a kultúre goralského obyvateľstva, ktoré žije v tomto krásnom regióne. Prednáška bude bohatá na zaujímavé fakty o goralskom odevy, zvykoch, hudbe a tanci.

2. deň

Naša trasa začína návštevou Belianskej jaskyne, ktorá je jednou z najkrajších a najdlhších jaskýň na Slovensku. Budete mať možnosť vidieť fascinujúce formácie kryštálov a nádherné jazierka v podzemí. Po návšteve jaskyne sa presunieme do Tatranskej Lomnice, kde navštívime náučný chodník Pramenisko. Tento chodník nás zavedie do nádherného a zároveň jediného lužného lesa, kde si budeme môcť užiť čerstvý vzduch a vychutnať si krásu prírody. Nasledujúcou zastávkou bude botanická záhrada v Tatranskej Lomnici, ktorá je jednou z najstarších a najkrajších botanických záhrad na Slovensku. Tu budete mať možnosť vidieť a zakúpiť si množstvo vysokohorských druhov rastlín , ktoré sú jedinečné pre tento región. Tatranská Lomnica ako reprezentant našich veľhôr ponúka mnoho ďalších možností ako príjemne stráviť čas, nakúpiť suveníry, či ochutnať niečo z tatranskej kuchyne.


3. deň

V tento deň sme pre vás pripravili nezabudnuteľné zážitky zo severného Spiša. Naša výletná trasa zahŕňa niekoľko klenotov Spiša, ktoré vám umožnia objaviť históriu a kultúru tohto krásneho regiónu. Program dňa sa začína v Spišskej Kapitule, kde sa budete môcť prechádzať po malebných uličkách a obdivovať majestátny kostol Sv. Martina. Pokračovať budeme do Spišského Jeruzalema, ktorý je považovaný za najväčší kalvárijný komplex na Slovensku. Po návšteve Jeruzalema sa presunieme do Spišského hradu, ktorý je zapísaný v UNESCO a patrí medzi najväčšie stredoveké hrady v Európe. Napokon nás čaká návšteva Levoče, mesta bohatého na kultúrne dedičstvo a pamiatky. Spoznáte historické centrum mesta s dominantou radnice a kostola Sv. Jakuba, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie gotické pamiatky na Slovensku. Celý deň je naplnený historickými a kultúrnymi zážitkami, ktoré vám umožnia preniknúť do tajov východného Slovenska. 

4. deň

Ak túžite po nezabudnuteľnom zážitku plnom adrenalínu, histórie a krásnej prírody, máme pre vás skvelý deň plný zaujímavostí. Naša cesta začína na Pieninských pltiach, alebo pre tých akčnejších na raftoch, kde budete môcť vychutnať si nádherný pohľad na prírodu národného parku Pieniny. Nasledujúcou zastávkou bude návšteva Červeného kláštora, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti hraníc s Poľskom. Tu budete mať možnosť vidieť zvyšky historického kláštora a pochopiť históriu a jeho význam pre oblasť. Potom sa presunieme do Starej Ľubovne, kde navštívime hrad Stará Ľubovňa. Tento historický hrad je postavený na vyvýšenom mieste a ponúka krásne výhľady na okolitú krajinu. Na tomto mieste sa nám odkryje príbeh o histórii tohto krásneho hradu a získate pohľad na vývoj spoločnosti a kultúry v tejto oblasti.

Po návšteve hradu sa presunieme do skanzenu ľudovej architektúry pod hradom. Tento zaujímavý skanzen vám umožní vidieť, ako sa žilo v minulosti, a ukáže vám tradičnú architektúru a život v slovenských dedinách. Po ceste späť sa zastavíme v Nestiville. Nestville je miesto, ktoré rozhodne stojí za návštevu. Návšteva Nestville vám umožní vidieť, ako sa vyrába tradičný slovenský lieh a ochutnať niektoré z ich výrobkov, ako sú ovocné pálenky, bylinkové likéry a iné druhy alkoholických nápojov. Budete mať možnosť vidieť celý proces výroby od začiatku až po koniec, vrátane ukážok pálenia a skladovania destilátov. Okrem destilátov tu môžete ochutnať a nakúpiť úžasnú čokoládu na tisíc spôsobov. 


5. deň

Po skvelých raňajkách odchod v dopoludnajších hodinách. 


Aktuálny program zahŕňa 5 dní/4 noci v krásnom Winter-Summer resorte, chutnú polpenziu formou bufetu a bohatý program nabitý aktivitami. Program sa väčšinou uskutočňuje od pondelka do piatku, ale je možné nastaviť ho aj inak.

Cena zájazdu je 325 eur/os.

V prípade záujmu Vám vypracujeme pobyt a cenovú ponuku na mieru.