Vyskúšali ste už zimnú školu v prírode? 

Poďte s nami objaviť zimu v Tatrách.

Zimná škola v prírode je netradičná príležitosť pre vaše deti zažiť pravú zimu a  spoznať krásy zasnežených  v Belianskych Tatier.

Zima je obdobím čarovných momentov, ktoré môžu pre vaše deti znamenať nezabudnuteľné chvíle. Ponúkame vám jedinečnú príležitosť poslať vaše deti na našu zimnú školu v prírode, kde zažijú tradičné detské zimné radovánky, ale aj oveľa viac...

Počas zimnej prechádzky môžu deti objavovať stopy zvierat v snehu. Môžu rozpoznať stopy vtákov, líšok, srnčích a iných zvierat. Tieto stopy v snehu sú ako tajomné indície, ktoré deti vedú k objavovaniu tajomstiev prírody.

Krmelce pre divokú zver sú miestom, kde deti môžu pozorovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Počas zimy môžu sledovať vtáky, ktoré prichádzajú za potravou, a pozorovať, ako sa niektoré zvieratá snažia nájsť jedlo v menej priaznivých zimných podmienkach. 

Po dni v zimnej prírode je nič krajšie, ako sa schovať do útulného príbytku alebo chaty a zohriať sa pri teplom čaji. Oheň v krbe je ideálnym miestom na rozprávanie príbehov alebo čítanie kníh, či zaujímavú prednášku.V rámci zimnej lesnej pedagogiky môžu deti mať prístup k cenným informáciám  od odborníkov .

Zimná škola v prírode nie je len o vzdelávaní a objavovaní krás zimy v Tatrách, ale aj o zábave a nezabudnuteľných zážitkoch. Deti sa budú môcť hrať v snehu, stavať snehuliakov, hrať sa na schovávačku v zasnežených lesoch a objavovať kúzlo zimy.Naše "guľovačkové" ihrisko je miestom, kde deti môžu súťažiť v zábavnej guľovačke a ukázať svoje zručnosti. Sánkovanie je obľúbenou zimnou aktivitou, ale u nás ho máme s malým twistom. Deti sa môžu sánkovať na vreciach so slamou a vyskúšať adrenalínovú jazdu na svahu. Chodenie na snežniciach je vzrušujúcim spôsobom, ako preskúmať zasneženú krajinu. 

Tak poďte sa nami na výpravu plnú snehu a ľadu. 


4.3.-8.3.2024

11.-15.3.2024


Expedícia "Stopy v snehu" 

179 eur /pobyt /žiak

Program v dopoludnajších aj v popoludnajších hodinách ( 9.-12.00, 15.00-18.00, 3 x večerný program)

Popis programu :

1.deň

Príchod do Ždiaru v dopoludňajších hodinách. Obed a ubytovanie. O 14.00 začiatok programu. Pravidlá školy v prírode, oboznámenie sa s programom. Úlohy z pracovného listu "polárnik". O 15.00 návšteva múzea Ždiarsky dom a pásmo život goralov v zime.

2.deň

Po raňajkách nás čaká prvá polárna expedícia - po stopách lesných zvierat  . Monkova dolina - Vtáčie Turne a späť. Sprevádzať nás bude horský sprievodca a lesný pedagóg. Náš Sid z doby ľadovej miluje zimu a sneh, preto je pravdepodobné, že ho po ceste stretneš. Po obedňajšom oddychu sa zoznámime s lesnou pedagogikou. S lesným pedagógom sa hravým spôsobom zoznámime so životom lesa v zime. Večer si môžeme so Sidom  pozrieť Dobu ľadovú.

3. deň

Nemôžeme vynechať čarovnú Javorovú dolinu, jednu z najkrajších dolín v Belianskych Tatrách, ktorá je ešte krajšia v zimnom období. Zoznámime sa so zaujímavou históriou Tatranskej Javoriny, navštívime kostol Sv. Anny a poľovnícky zámoček Hohenlohe, geologickú expozíciu a mnoho iného.

Poobede sa zúčastníme majstrovstiev v stavaní snehuliakov. A večer sa dozvieme niečo o lavínach a práci horských záchranárov. 

4.deň

Po dobrých raňajkách sa vyberieme do areálu lyžiarskeho strediska Strednica kde si vyskúšame rôzne štýly sánkovania. Po obede ešte stíhame výlet  do Tatranskej Lomnice, kde navštívime múzeum Tanapu a múzeum lyžovania. Nebude chýbať nakupovanie suvenírov.

5.deň

Po raňajkách odchod v dopoludňajších hodinách.

Cena zahŕňa ubytovanie, 5 x denne strava, pitný režim, šatku Ekolandie, služby sprievodcov a lektorov, vstupy, dopravu k výletom, pracovný materiál, na každých 10 detí 1 pg. dozor zdarma.


Fotogaléria